Fotokursy
     

Katarzyna Link - ukończyła fotografię w Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie, historię sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim  i grafikę w Publishing Institiut w Warszawie. Uwielbia podróże, fascynują ją ludzie i tworzone przez nich kultury. W swoich fotografiach utrwala niezwykłą codzienność miejsc i osobowości ludzi. W portrecie i reportażu zawiera dużą dawkę emocji, zaś zdjęcia architektury i krajobrazu są surowe, syntetyczne, uderzające geometrycznością formy. Fotografuje zawodowo od 2000 roku (dla prasy, wydawnictw, firm), od 2005 roku również uczy fotografii; prowadzi warsztaty i szkolenia fotograficzne dla firm oraz osób indywidualnych, wykłada min. w Kolegium Sztuk Pięknych UMCS w Kazimierzu Dolnym.

pasja: podróże, narciarstwo, wspinaczka wysokogórska, Cranberries i Mark Knopfler

 

     

Bartłomiej Dąbrowski - pochodzący z Warszawy fotograf, głównie portretowy i reportażowy. Najchętniej i najczęściej jednak stawia przed obiektywem ludzi. Jego fotografie cechuje spokój, harmonia, wyważenie oraz delikatność, a wręcz zwiewność. Uznanie dla warsztatu i talentu zdobył w profesjonalnych agencjach tj., IQ Media, Papaya Films, wydawnictwach: Bauer, Cosmopolitan, ale także bezpośrednio u klientów, z których warto wspomnieć choćby Wolters Kluwer, City Group, Wyborowa. Wiedzę fotograficzną zdobywał w Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie.

pasja: latte orzechowe z imbirem, acid jazz

 
     

Aleksandra Pavoni - z wykształcenia fotograf i psycholog. Fotografuje głównie w technice analogowej korzystając ze sprzętu średnioformatowego. Pracuje wedle maksymy "mniej znaczy więcej". Skupia się na emocjonalnej fotografii portretowej oraz minimalistycznych pejzażach. Wykonuje także zlecenia komercyjne - jej zdjęcia były publikowane m.in. na łamach czasopism: Hiro, Trendy Art of Living, Cosmopolitan, Elle oraz na okładkach książek i płyt. Mieszka i pracuje w Warszawie.

pasja: jazz & soul, dobre włoskie wino

 

     

Agnieszka Strzępka - mieszka i pracuje w Lublinie. Wiedzę zdobywała w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, Uniwersytecie Warszawskim oraz od wykładowców Europejskiej Akademii Fotografii. Na studiach polonistycznych uczyła się opisywać człowieka. Na teatrologii - zrozumieć go w akcie twórczym i w rolach jakie przybiera w życiu. Na dziennikarstwie - pokazać jak działa w relacji do innych, a na Public Relations - opowiedzieć o nim tak, by pokazać prawdę o pięknie i wartości tego co robi. Dzięki fotografii zatrzymuje człowieka w kadrze, by w ulotnej chwili połączyć to, czego uczyła się o nim przez całe dotychczasowe życie. Najchętniej wypowiada się w portrecie i reportażu. 

pasja: narty i porto

 
     

Jacek Dalmata - fotograf mieszkający i pracujący w Lublinie. Fotografią zajmuje się od 1984 r. Ma bogate doświadczenie w technice analogowej (unikalny dziś dyplom czeladnika) oraz cyfrowej. Obsługa urządzeń typu mini lab oraz profesjonalnych drukarek wielkoformatowych nie ma przed nim tajemnic. Współpracował m.in. z magazynem Uroda Życia. Pomimo wieloletniego doświadczenia w pracy w studiu fotograficznym, doskonalił umiejętności z zakresu technik studyjnych m.in. u Krzysztofa Niesporka oraz u Jana Tulikowskiego w zakresie kreatywnego stosowania światła w studyjnych realizacjach fotograficznych. Specjalizuje się w portrecie oraz reportażu, prywatnie zaś pasjonuje go krajobraz. Od 2002 r. jest spiritus movens projektu realizowanego razem z Gazetą Wyborczą pt. Portret Twojego Dziecka.

 

 
visiting professor:    

   
Izabela Jaroszewska - jest absolwentką Wydziału Prawa Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, Państwowej Wyższej szkoły Filmowej w Łodzi, Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz Ecole de Photographie w Paryżu. Pracowała przy realizacji filmów fabularnych i reklamowych. Wykładała zagadnienia filmowe w Akademii Sztuk Wizualnych. Prowadziła wykłady w The Royal Academy of Art w Hadze oraz wykłady i workshopy w Islandii. Członek komisji recenzującej portfolia fotograficzne na Międzynarodowym Festiwalu Fotografii w Plovdiv w Bułgarii. Jest członkiem honorowym Rady Artystycznej Domu Fotografii w Warszawie. Krytyk fotografii - artykuły i felietony dla czasopism Pozytyw, Kwartalnik Fotografia, Foto. Swoje projekty fotograficzne realizuje w czasie licznych podróży po świecie. Prace Izabeli Jaroszewskiej znajdują się w zbiorach prywatnych we Francji, Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Izabela Jaroszewska była wykładowcą i dyrektorem Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie, obecnie mieszka w Boulder w Colorado i uczy fotografii w Naropa University School of Arts.  
FB