Fotokursy

Kurs Photoshop Lightroom

Doświadczeni fotografowie mają pełną świadomość, że zdjęcie prosto z aparatu, czy to cyfrowego, czy analogowego, nie jest dziełem spełnionym.

Adobe Photoshop Lightroom jest wyjątkowym programem, tworzonym od podstaw z myślą o fotografach. Stanowi cyfrowy odpowiednik ciemni fotograficznej. Jako kompletne narzędzie, staje się niezastąpiony w warsztacie każdego fotografa, od amatora po zawodowca. Dzięki programowi Photoshop Lightroom każdy jest w stanie w krótkim czasie przygotować zdjęcie tak, aby wyglądało profesjonalnie.

Dzięki nowoczesnym i nieskomplikowanym rozwiązaniom, Lightroom pozwala kopiować oraz zgrywać zdjęcia, zarządzać praktycznie nieograniczenie wielką bazą fotografii. Oddaje w ręce fotografów rozbudowane możliwości, począwszy od prostych korekcji aż po zaawansowaną edycję. Przygotowując profesjonalnie obrazy do druku lub publikacji w Internecie,  tworząc dynamiczne pokazy slajdów – staje się niezastąpionym partnerem w przygodzie z fotografią.

Szkolenie Photoshop Lightroom prowadzone jest metodą wykładowo-ćwiczeniową w małej grupie. Po jego zakończeniu będziesz przygotowany do w pełni profesjonalnego wykorzystanie programu w kreatywnej edycji fotografii.

W czasie kursu na praktycznych przykładach poznasz cały interfejs i wszystkie najważniejsze narzędzia programu, dowiesz się, jak dokonać korekty tonalnej, wyważyć balans bieli, wyeliminować wady zdjęcia takie jak szum, czerwone oczy czy problemy obiektywu.

Nie chcielibyśmy, żebyście myśleli o LR tylko jak o programie. Jest to kolejne, niezbędne narzędzie w warsztacie fotografa. Dlatego oprócz aspektów technicznej obsługi, przekazujemy także filozofię wykorzystania tego narzędzia do pracy nad fotografiami oraz zdradzamy tajniki warsztatu czynnego fotografa współpracującego z wieloma dobrymi agencjami.

W programie między innymi:

Przestrzeń robocza Lightroom
Moduły
Proces importowania
Zarządzanie biblioteką fotografii
Tagowanie, sortowanie i filtrowanie zdjęć
Korekcja tonalna i kolorystyczna
Edycja kreatywna (m.in. konwersja do B&W)
Eksportowanie pokazu slajdów
Drukowanie
Publikacja zdjęć w Internecie
                      
Kurs jest przeznaczony dla osób, które rozpoczęły pracę w tym programie i chcą go efektywniej wykorzystać oraz dla tych, którzy dopiero myślą, czy warto w ten program zainwestować.

Istnieje możliwość korzystania z bezpłatnych konsultacji po kursie. Każdemu kursantowi udostępniamy kontakt skype do trenera, z którego porad można korzystać bez ograniczeń czasowych.

Wymagany jest własny laptop z zainstalowanym oprogramowniem Photoshop Lightroom. Istnieje możliwość nieodpłatnego skorzystania z naszego sprzętu (Mac), jednak prosimy zgłaszać taką potrzebę wcześniej.

Na zajęcia należy przynieść na dowolnym nośniku 30 różnych własnych zdjęć, mile widziane RAW-y

 

Rozkład zajęć

  • sobota 10-16
  • niedziela 10-16

Cena  500zł

     
FB