Fotokursy

Portret Psychologiczny

Bardzo ważną kwestią w pracy portrecisty jest samopoczucie modela przed obiektywem aparatu fotograficznego.  Sytuacja, w której osoba fotografowana jest bacznie obserwowana przez fotografa, jest dla niej niezwykle stresująca. Większość osób czuje się zakłopotana w takiej sytuacji.

Według opinii najlepszych światowych fotografów każdej osobie można zrobić dobre zdjęcie. Sposób zachowywania się modela przed obiektywem zależy w dużym stopniu od relacji modela z fotografem i czyli przede wszystkim od postawy samego fotografa. Łatwo dostrzec różnice między zdjęciami portretowymi wykonanymi przez poszczególnych fotografów. Jedne są głębokie i pełne ekspresji, inne – sztuczne, zimne i jakby pozbawione uczuć. Jak więc zrobić dobry portret? Jakie są psychologiczne metody w pracy z modelem? Jakie są sposoby pracy najlepszych portrecistów? Wszystkie te zagadnienia będą omówione teoretycznie I praktycznie podczas warsztatów.

Warsztat jest przeznaczony dla osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu portretu psychologicznego. Skupimy się przede wszystkim na pracy z modelem. Kwestie oświetlenia nie będą omawiane szczegółowo. 

Program:

Piątek, 17 - 21 - Portret społeczny. Portret kreacyjny – wykład

Sobota, 10 - 15 - Portret. Praca z modelem w studio - ćwiczenia praktyczne 

Niedziela, 10 - 13 - Omówienie prac uczestników

Preferowany sprzęt: aparat cyfrowy, światłomierz, statyw.


 

Prowadzący:

Izabela Jaroszewska

Informacje:

  • liczba godzin: 12
  • cena: 600zł

Patronat medialny:

Izabela Jaroszewska - jest absolwentką Wydziału Prawa Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, Państwowej Wyższej szkoły Filmowej w Łodzi, Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz Ecole de Photographie w Paryżu. Pracowała przy realizacji filmów fabularnych i reklamowych. Wykładała zagadnienia filmowe w Akademii Sztuk Wizualnych. Prowadziła wykłady w The Royal Academy of Art w Hadze oraz wykłady i workshopy w Islandii. Członek komisji recenzującej portfolia fotograficzne na Międzynarodowym Festiwalu Fotografii w Plovdiv w Bułgarii. Jest członkiem honorowym Rady Artystycznej Domu Fotografii w Warszawie. Krytyk fotografii - artykuły i felietony dla czasopism Pozytyw, Kwartalnik Fotografia, Foto. Swoje projekty fotograficzne realizuje w czasie licznych podróży po świecie. Prace Izabeli Jaroszewskiej znajdują się w zbiorach prywatnych we Francji, Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Obecnie Izabela Jaroszewska jest wykładowcą i dyrektorem Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie.

  Izabela Jaroszewska
FB