Fotokursy

Street Photo i Kompozycja Obrazu Fotograficznego

Kompozycja jest podstawą w fotografii, a widzenie kilku planów wskazuje na świadomość fotograficzną autora. Zapraszamy na fotograficzne warsztaty mistrzowskie z kompozycji i street photo, które odbędą się w dn. 4-5 czerwca 2011 r. w Lublinie. Poprowadzi je światowej sławy fotograf - Izabela Jaroszewska.

Celem warsztatów jest rozszerzenie wiedzy na temat kompozycji obrazu zarówno w  fotografii jak i w innych sztukach wizualnych. Omówione zostaną również podstawowe elementy obrazu fotografii pozwalające świadomie budować wypowiedź autorską (kompozycja, światło, ekspresja).

Podczas szkolenia analizowana będzie wartość fotografii jako nośnika treści i sposoby komunikacji wizualnej za pomocą języka fotografii. Ważnym celem warsztatów będzie także rozszerzenie sposobu percepcji zarówno na poziomie czysto fizycznym (w  idzenie centralne i widzenie peryferyjne), jak na poziomie doznań wizualnych i mentalnych.

12 godzin zajęć zostanie podzielone na część teoretyczną oraz praktyczną. Szczególny nacisk zostanie położony na wspólne i indywidualne ćwiczenia praktyczne w plenerze, omówienie zdjęć, a także na poprawianie błędów i przełamywanie zasad kompozycyjnych. Uczestnicy warsztatów będą mogli zaprezentować wykonane przez siebie prace oraz otrzymać fachowy komentarz od członka komisji recenzującej portfolia fotograficzne.

Dwudniowe warsztaty street photo, skierowane są do wszystkich pasjonatów fotografii, którzy chcą uczyć się i inspirować od profesjonalistów światowego formatu. Nie ma znaczenia doświadczenie czy posiadany sprzęt fotograficzny. Istotna jest otwartość na nową wiedzę i umiejętności, a także odwaga uczestniczenia w szkoleniu prowadzonym przez fotografa, który nie boi się wyzwań.

Program:

Sobota 4.6.2011

11.00 - 14.00 - wykład: Kompozycja i podstawowe elementy obrazu fotograficznego. Podstawy komunikacji wizualnej.
15.00 - 18.00 - Stare Miasto/ Lublin - zajęcia merytoryczne: zajęcia praktyczne w plenerze, świadome wykorzystanie kompozycji i kadru w fotografii.

Niedziela 5.6.2011

11.00 -14.00 - zajęcia merytoryczne: prezentacja wybranych prac uczestnikow, połączony z dyskusją; każdy z uczestników powinien przynieść 20-25 wybranych zdjęć z pleneru z soboty (zapis w jpg) 15.00 -  plener, poprawianie błędów kompozycyjnych, przełamywanie zasad kompozycyjnych.


 

Prowadzący

Izabela Jaroszewska

Informacje

  • liczba godzin: 10
  • cena: 400zł
  • rozkład zajęć:

sobota, 11-14 i 15-18

niedziela, 11-14 i 15 - ...

 

zdjęcia uczestników na facebook'u >>> 

backstage na facebook'u >>>

 

 

 

 

 

Izabela Jaroszewska - jest absolwentką Wydziału Prawa Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, Państwowej Wyższej szkoły Filmowej w Łodzi, Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz Ecole de Photographie w Paryżu. Pracowała przy realizacji filmów fabularnych i reklamowych. Wykładała zagadnienia filmowe w Akademii Sztuk Wizualnych. Prowadziła wykłady w The Royal Academy of Art w Hadze oraz wykłady i workshopy w Islandii. Członek komisji recenzującej portfolia fotograficzne na Międzynarodowym Festiwalu Fotografii w Plovdiv w Bułgarii. Jest członkiem honorowym Rady Artystycznej Domu Fotografii w Warszawie. Krytyk fotografii - artykuły i felietony dla czasopism Pozytyw, Kwartalnik Fotografia, Foto. Swoje projekty fotograficzne realizuje w czasie licznych podróży po świecie. Prace Izabeli Jaroszewskiej znajdują się w zbiorach prywatnych we Francji, Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Obecnie Izabela Jaroszewska jest wykładowcą i dyrektorem Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie.  
FB