Fotokursy

Foto Mama - Warsztaty fotograficzne dla rodziców

 

Wersja stacjonarna 1-dniowa

Kurs jest przeznaczony dla mam i tatusiow, którzy chcą w ciekawy sposób uwieczniać najpiękniejsze momenty z życia rodziny oraz profesjonalnie portetować swoje dzieci. Jednodniowe szkolenie obejmuje część teoretyczną oraz praktyczną z udziałem pociech. Istnieje możliwość uczestniczenia z dzieckiem! Oferujemy opiekę i pomieszczenie do zabawy.

 • zajęcia przedpołudniwe - zagadnienia teoretyczne dotyczące zasad działania swaiatła, ekspozycji - naświetlania i kompozycji zdjęć portretowych i reportażowych, 
 • zajęcia popołudniowe - praktyczne zmagania z portretem dziecka w studio i w świetle zastanym

Wersja wyjazdowa 10-dniowa

Wszystkie szczegóły organizacyjne znajdziecie na stronie na stronie organizatora i pomysłodawcy wyjazdu fotograficznego dla mam z dziećmi: www.mamazpasja.pl

Szkolenie fotograficnze przeprowadzone przez Agencję Fotograficzną Linkforma będzie obejmowało:

 1. Wstęp do fotografii: Malowanie światłem - charakterystyka światła i zasady widzenia, podstawy optyki - ogniskowa a perspektywa.
 2. Ekspozycja - prawidłowe ustawienia aparatu w różnych sytuacjach i ich wpływ na fotografię, sposoby pomiaru światła - co zrobić, żeby kolorowe zdjęcia były kolorowe i dlaczego niektóre zdjęcia są szare i mdłe.
 3. Kompozycja i estetyka obrazu fotograficznego - zasady budowania kadru, zagadnienie głębi ostrości, barwa, linie iin.
 4. Ujarzmić technikę czyli sprzęt fotograficzny w praktyce - min. użycie lamp błyskowych oraz domowe sposoby radzenia sobie w trudnych fotograficznie sytuacjach.
 5. Portret i portret dziecka w świetle zastanym oraz domowe sposoby modyfikowania świała, portret rodzinny i zdjęcia grupowe.
 6. Dziecięca sesja fotograficzna z profesjonalnym oświetleniem.
 7. Reportaż czyli fotograficzna historia z wydarzeń.
 8. Krajobraz i architektura, zjęcia nocne.
 9. Zarządzanie kolorem - czyli co zrobić, żeby kolor widziany na monitorze nie różnił się od wydruku - współpraca aparat - monitor - drukarka - fotolab, przestrzenie barwne, kalibracja aparatu i monitora, przygotowanie pliku do druku.

Proponowany przez nas program szkolenia przeznaczony jest dla rodziców opiekujących się swoimi małymi dziećmi, które pragną rozwijać pasję fotograficzną lub dopiero zaczynają swoja przygodę z aparatem.  

Podczas szkolenia zostaną przedstawione ogólne zagadnienia fotograficzne, ale ze szczególnym naciskiem na specyfikę fotografowania dzieci w różnym wieku oraz wydarzeń rodzinnych.

Poszczególne zagadnienia fotograficzne będą prezentowane podczas pogadanki teoretycznej wprowadzającej w dane zagadnienie fotograficzne - ok. 1,5 godzin. Popołudniu będzie wspólne fotografowanie, zaś na zakończenie wspólne omawianie wykonanych zdjęć.

Zajęcia prowadzi mama Zosi i Marysi, fotograf - reportażysta z wieloletnim doświadczeniem fotograficznym i szkoleniowym.   

FB